13. 11. 2023
Ing. arch. Karel Trachta

PSN v pražských Modřanech staví nový projekt Ahoj Vanguard

Napsali o nás na serveru Bydlet.cz (09/2023): V ulici Československého exilu odstartovala společnost PSN nový projekt Ahoj Vanguard v těsném sousedství bývalé továrny Microna, kterou právě mění na stylové industriální bydlení Vanguard Prague se 150 lofty. Pojit je bude nejen podzemní tunel, ale také společné zázemí se spa a wellness zónou s bazénem. Novostavbu Ahoj Vanguard s 94 byty charakterizuje hravost barev a velké množství zeleně. Popínavé rostliny například pokryjí dolní část budovy vymezenou pro parkovací stání. Součástí projektu se stane i místo pro dětskou skupinu. Výstavba Ahoj Vanguard intenzivně běží a již nyní se těší velkému zájmu. Společnost v rámci předprodejů prodala více než 80 % jednotek. Kolaudace je plánována na konec roku 2024.
Projekt Ahoj Vanguard tvoří jeden dům o třech podzemních a devíti nadzemních podlažích, který zahrnuje celkem 94 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk a rozloze od 22 do 238 m2. Ke všem bude náležet buď prostorná předzahrádka či velkorysý balkón nebo terasa se zábradlím z odolného skla. Interiéry bytů budou mít posuvná velkoformátová okna, podlahové vytápění, rekuperaci a klimatizaci. Na domě bude společná střešní terasa s příjemným posezením i kuchyňkou a k dispozici bude celkem 264 parkovacích stání jak v garážích, tak před budovou. Dvě z nich budou vyhrazena pro elektromobily. Vzniknou zde rovněž parkovací místa pro motorky a stojany na kola. I ohledem na zvyšující se poptávku po nízkoenergetickém bydlení developer do projektu začlení alternativní zdroje energie pro snížení nákladů. Konkrétně půjde o tepelná čerpadla, solární panely a fotovoltaickou elektrárnu.

Mladistvé bydlení, navíc s prémiovým zázemím

„Pozemek jsme do našeho portfolia kupovali s vizí netradičního propojení dvou zcela odlišných projektů. Oproti luxusnímu loftovému bydlení Vanguard Prague se sousední Ahoj Vanguard vyznačuje více hravou a pohodovou atmosférou. Díky pestré nabídce jednotek se hodí jak pro vícečlenné domácnosti, tak pro mladé lidi, kteří se chystají usadit například po delším pobytu v zahraničí a už plánují založit rodinu. Přitom se ale nechtějí vzdát svého osobitého stylu, hledají něco neotřelého, designového a současně v dobré lokalitě. Byty jsou určitě vhodné i pro zájemce, kteří chtějí koupit nemovitost na investici,“ popisuje ředitel rezidenčních projektů PSN Marek Padevět a dodává: „Symbióza těchto dvou projektů přinese budoucím obyvatelům obrovské možnosti vyžití. Vanguard Prague je totiž výjimečný nejen po architektonické stránce, ale také zázemím. To bude plně k dispozici i pro rezidenty Ahoj Vanguard, kteří mohou využívat třeba wellness s finskou saunou, párou a 18metrovým bazénem nebo plně vybavené fitness.“

Symbióza těchto dvou projektů přinese budoucím obyvatelům obrovské možnosti vyžití. Vanguard Prague je totiž výjimečný nejen po architektonické stránce, ale také zázemím. To bude plně k dispozici i pro rezidenty Ahoj Vanguard, kteří mohou využívat třeba wellness s finskou saunou, párou a 18metrovým bazénem nebo plně vybavené fitness.

Marek Padevět. ředitel rezidenčních projektů PSN

Pestrobarevný design doplní zeleň

O svěží a moderní návrh projektu Ahoj Vanguard se postaralo studio Ofstone. Každé z pater bytového domu se bude vyznačovat svou vlastní barvou, což usnadní orientaci a dodá energický nádech. Přízemí a schodišti bude dominovat žlutá. Celkový vzhled prostor bude světlý a odlehčený. U horní části budovy se počítá s horizontálním členěním černými deskami a s kombinací prosklených ploch a světlých fasád. Ze zdí pak budou vystupovat římsy, balkóny a terasy se skleněným zábradlím, což bude působit vzdušným dojmem. V posledním ustoupeném patře vyroste kromě dvou bytů také společná střešní terasa pro všechny obyvatele domu s panoramatickými výhledy do okolí...

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Galerie:

Buďte v obraze. Přihlaste se k odběru novinek z našeho architektonického studia.

Odběr novinek (#9)
Luxusní vzorkování schváleno na Ahoj, Vanguard
Číst více 9
Zdárně jsme dokončili 1.etapu Ahoj, Vanguard!
Číst více 9
Do nového roku jdeme s novými partnery
Číst více 9
Luxusní lofty v Modřanech doplní novostavba AHOJ VANGUARD.
Číst více 9
PSN v pražských Modřanech staví nový projekt Ahoj Vanguard
Číst více 9